CCA Result

Position Holders in CCA-Activities for the Academic Session-2016

Category: Primary Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Wangmo V Triral I
2 Tenpa Gyaltsen V Triral II
3 Nima Gyalmo III Songtsen II
4 Mina Sona IV Nyatri III
5 Kyizom IV Nyatri III

Category: Sub-Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Lokriya D. Subba VII Triral I
2 Ngawang Drayang VII Triral II
3 Tenzin Phuntsok VII Songtsen III

Category: Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Tenzin Nima IXA Songtsen I
2 Kunal Tiwari VII Triral II
3 Pema Yangdon IXB Nyatri III

Category: Primary Division

Sl. No Participant’s Name Class Position House
1 Tsering Gyatso I I Trisong
2 Urgen Norbu` V I Triral
3 Tenzin Metok I II Songtsen
4 Passang Dolma IV II Trisong
5 Tenzin Mingur III III Nyatri
6 Mina Sona IV III Nyatri
7 Tenzin Palzom III III Nyatri

 

House No House Name House Colour
1 Nyatri Blue
2 Songtsen Red
3 Trisong Green
4 Tirial Yellow

Category: Sub-Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class Position House
1 Sangay Rinchen VII I Trisong
2 Kishan Sharma VIII II Songtsen
3 Sonam VI III Triral
4 Tenzin Choden VIII III Nyatri

Category:Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class Position House
1 Bhula IXA I Triral
2 Annad Rauth IXA II Trisong
3 Tsering Gurmey IXB III Trisong
4 Pranava Subba IXA III Songtsen

Category: Primary Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Wangmo V Triral I
2 Tenzin Yonten III Songtsen II
3 Mina Sona IV Nyatri II
4 Yeshey Sangmo IV Triral II
5 Dorjee Karma IV Songtsen III

Category: Sub-Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Niten Wangdu VI Songtsen I
2 Yeshi Palmo VII Trisong II
3 Tenzin Kunsang VII Songtsen III
4 Sangay Mokmay VIII Triral III

Category: Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Karma Tsering IXA Nyatri I
2 Karma Dorjee IXB Songtsen II
3 Bhula IXA Trisong III

Category: Hindi B Sub-Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Dikyi Lhamo VI Nyatri I
2 Sangay Rinchen VII Trisong I
3 Passang Chokey VIII Songtsen II
4 Phurbu Tsering VI Triral III

Category: Hindi A Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Urvashiraj Gupta XA Trisong I
2 Kunal Tiwari VII Triral I
3 Anubhav Kr. Gupta IXA Triral II
4 Kishan Sharma VIII Nyatri III

Category: Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Pema Yangdon XA Nyatri I
2 Tenzin Nima IXA Songtsen II
3 Tenzin Bhuti XB Trisong II
4 Nima X Songtsen III
5 Urvashiraj Gupta XA Trisong III

Category: Senior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Phurbu Gyalpo XIIA Songtsen I
2 Sadaf Naaz XIIB Songtsen II
3 Namrata Prasad XIIC Trisong III
4 Tsering Dolma XIIB Trisong III

Category: Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Sangay Wangchuk IXB Nyatri I
2 Tsering Youdon VII Trirail II
3 Lhakpa Bhuti IXA Trisong III

Category: Senior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Tenzin Chemey XIIA Trisong I
2 Tenzin Lhamo XIIA Songtsen II
3 Tsering Dolma XIIA Nyatri III

Category: Senior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Ayash Koirala XIIB Nyatri I
2 Sadaf Naaz XIIB Songtsen II
3 Sachin Thakur XA Songtsen III

Category: Junior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Kunal Tiwari VII Tirial I
2 Urvashi Raj Gupta XA Trisong II
3 Anshu Prasad Gupta VIII Trisong II
4 Chedup VII Tirial III
5 Rahul Kumar Majhi XA Nyatri III

Class VI

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Tenzin Dolma VI Songtsen I
2 Subham Chettri VI Nyatri II
3 Lobsang Chonzom VI Tirial III

Class VII

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Kunal Tiwari VII Tirial I
2 Lokpriya Subba VII Tirial II
3 Namsay VII Songtsen II
Lhamo Yangchen VII Tirial III

Class VIII

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Anshu Prasad Gupta VIII Trisong I
2 Lobsang Paljor VIII Trisong II
3 Hissay Palmu VIII Trisong III

Class IX A

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Pranaba Subba IXA Songtsen I
2 Ishika Kumari IXA Tirial II
3 Sangden Lama IXA Tirial III

Class IX B

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Pema Yangdon IXB Nyatri I
2 Tenzin Topden IXB Nyatri II
3 Sangay Wangdak IXB Nyatri III

Class X A

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Urbashi Raj Gupta XA Trisong I
2 Rahul Kumar Manjhi XA Nyatri II
3 Priya Chettri XA Songtsen II
4 Nyima XA Songtsen III

Class X B

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Tenzin Bhuti XB Trisong I
2 Tenzin Kunchok XB Songtsen II
3 Lhakey XB Trisong III

Class XIC

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Cheme Choden XIC Nyatri I
2 Tsering Tsomo XIC Trisong II
3 Tsering Choden Lepcha XIC Nyatri III

Class XIB

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Akash Gupta XIB Songtsen I
2 Ashwin Kumar XIB Nyatri II
3 Lhakpa Thundup XIB Songtsen III

Class XIA

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Kyizom Dolma XIA Songtsen I
2 Jyotia Ghoai XIA Trisong II
3 Norden Bhutia XIA Songtsen III

Class XII B

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Tsering Diki XIIB Nyatri I
2 Sadaf Naaz XIIB Songtsen II
3 Tsering Dolma XIIB Trisong III

Class XII C

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Rahul Pradhan XIIC Nyatri I
2 Reetika Thami XIIC Tirial II
3 Yashika Rai XIIC Tirial III

Class VI

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Pema Choden VI Songtsen I
2 Tsering Youdon VI Tirial II
3 Nhetan Wangdu VI Songtsen III

Class VII

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Lobsang Lhamo VII Trisong I
2 Pema Yangkyi VII Trisong II
3 Lobsang Tsering VII Nyatri III

Class VIII

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Dechen Dolma VIII Songtsen I
2 Tenzin Choedon VIII Nyatri II
3 Migmar Kyipa VIII Trisong III

Class IX A , B & C

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Tenzing Nyima IXA Songtsen I
2 Sangay Wangdak IXB Nyatri II
3 Tenzin Youdon IXB Nyatri III

Class XA & B

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Nima XA Songtsen I
2 Lhakpa Bhuti XB Trisong II
3 Tenzin Mentok XB Songtsen III

Class XI A, B & C

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Phurbu Dolma XIA Songtsen I
2 Tenzin Tsekey XIC Trisong II
3 Tenzin Chokey XIA Tirial III

Class XII A & B

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Tshering Dolma XIIA Nyatri I
2 Tsering Paldon XIIA Nyatri II
3 Tsering Dickyi XIIB Nyatri III

Class VI TO VIII

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Kunal Tiwari VII Tirial I
2 Anshu Prasad Gupta VIIII Trisong II
3 Subam Cheetri VI Nyatri III

Class IX

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Yashika Gupta IXA Tirial I
2 Anubam Kumar IXA Tirial II
3 Pranama Subba IXA Songtsen III

Class X

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Chandhan Sharma XA Nyatri I
2 Urvashi Raj Gupta XA Trisong II
3 Sachin Thakur XA Songsten II
4 Rahul Kumar Mache XA Nyatri II
5 Sachin Sharma XA Tirial III

Category: Senior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Phurbu Gyalpo XIIB Songtsen I
2 Ngawang Chokey XIIA Nyatri II
3 Tsering Dolma XIIB Trisong II
4 Sunaina Tamang XIIC Trisong III

Category: Senior Division

Sl. No Participant’s Name Class House Position
1 Pema Chophel XIB Trisong I
2 Phurbu Lhamo XIIA Songtsen II
3 Tenzin Chokyi XIA Tirial III
4 Tenzin Lhamo XIIA Songtsen III
5 Tenzin Chime XIIA Trisong III

Category: Senior Boys Division

Sl. No House ‘s Name H.Captain House Position
1 Songsten House Sadaf Naaz& Pema Damdul Songtsen
House
I

Category: Senior Girls Division

Sl. No House ‘s Name H.Captain House Position
1 Songsten House Sadaf Naaz& Pema Damdul Songsten
House
I

Category: Senior Boys Division

Sl. No House ‘s Name H.Captain House Position
1 Trisong House Tenzin Norbu
& Tsering Dolma
Trisong
House
I

Category: Junior Boys Division

Sl. No House ‘s Name H.Captain House Position
1 Nyatri House Ngawang
Choekey &
Jigmey Tenzin
Trisong
House
I
Translate »